MONITORING CCTV

Telewizja przemysłowa (Monitoring CCTV) jest to system przekazywania obrazu z określonych miejsc w zamkniętym systemie odbiorczym służący do nadzoru oraz zwiększeniu bezpieczeństwa pomieszczeń lub przestrzeni, w obrębie których zostały zainstalowane kamery. Podgląd z kamer zwykle jest udostępniony wyłącznie na stanowiskach ochrony w celu monitorowania potencjalnie niebezpiecznych zachowań. Telewizja przemysłowa obecna jest m.in. w takich obiektach jak centra handlowe, hipermarkety, kasyna gry, ulice miast, szkoły, siedziby firm, domy jednorodzinne, place itp.

Podstawowymi elementami monitoringu wizyjnego są:

  • kamery przemysłowe
  • obiektywy
  • rejestratory cyfrowe
  • zasilacze

Obecne systemy monitoringu wizyjnego powinny umożliwiać użytkownikowi kompleksowe monitorowanie, analizowanie oraz zapisywanie obrazów z kamer przemysłowych. Większość systemów telewizji przemysłowej korzysta z rozwiązań opartych na rejestratorach przemysłowych. Zarządzanie materiałem wizyjnym w systemach telewizji przemysłowej obejmuje przede wszystkim monitorowane obrazy, które w zależności od platformy i dostępnych rozwiązań może być realizowane bezpośrednio z urządzenia rejestrującego lub zdalnie przez sieć za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub dedykowanego oprogramowania, które zainstalowano na komputerze lub smartfonie.

SPECJALIZUJEMY SIĘ W SYSTEMACH

DLACZEGO WARTO INSTALOWAĆ MONITORING?

Stworzenie przez nas instalacji monitoringu zmniejsza ryzyko aktów wandalizmu o 90%. Spółdzielnie i wspólnoty oszczędzają rocznie nawet do kilkuset tysięcy złotych na remontach elewacji, dźwigów osobowych.

Skutecznie odstrasza chuliganów, złodziei oraz osoby niepowołane przed dostępem do budynku. Ten, który nie posiada monitoringu jest łatwiejszym celem.

Budynki wyposażone w monitoring korzystają z preferencyjnych stawek ubezpieczeń. Monitoring poprawia jakość współżycia społecznego osób zamieszkujących dany budynek – dbałość o porządek w klatce schodowej oraz segregację śmieci.

Jak wynika z częstych opinii mieszkańców: „Od kiedy mamy monitoring żyjemy spokojnie. Wewnątrz i na zewnątrz budynku praktycznie nic się nie dzieje”.

JAKOŚĆ KAMER

Kamery megapikselowe odgrywają coraz większą rolę w systemach nadzoru wizyjnego. Czynnikami decydującymi o wyborze kamery (systemu nadzoru) są zawsze wymagania klienta co do nadzoru wideo.

CO CHCESZ ZOBACZYĆ?

Podstawową kwestią jest wybór między tym co chcesz widzieć:

Widok ogólny

W tym przypadku celem jest uzyskanie ogólnego nadzoru nad danym obszarem. Na przykład w centrach handlwych celem instalacji kamer jest nadzorowanie osob oraz ich przemieszczania się – nie zaś ich identyfikacja.

Szczegółowość

Istnieją sytuacje gdy konieczna jest identyfikacja osób lub przedmiotów na danym obszarze np. monitorowanie punktów sprzedaży, identyfikacja twarzy.

Otrzymanie szczegółowych obrazów możliwe jest dzięki zastosowaniu kamery IP z teleobiektywem lub obiektywem z możliwością powiększenia, co pozwala na obejrzenie danego obszaru z bliska. Wykorzystanie w takich sytuacjach kamer megapikselowych zapewnia jeszcze wyższe rozdzielczości i większą ilość szczegółów niż użycie kamer nie korzystających z technologii megapikselowej.

GDY LICZY SIĘ KAŻDY SZCZEGÓŁ

Rozdzielczość kamer megapikselowych jest co najmniej trzy razy wyższa niż rozdzielczość analogowych kamer CCTV. Mówiąc krótko: technologia megapikselowa oznacza większą rozdzielczość. Większa rozdzielczość to więcej szczegółów. Więcej szczegółów to więcej możliwości identyfikacji.

SAFE SYSTEM
Elektroniczne Systemy Zabezpieczeń

Kontakt:
Tel. 500 148 462

biuro@safesystem.info.pl

Zakaz kopiowania materiałów bez zgody autora
© SAFE SYSTEM 2019

Realizacja: IADU.pl