NASZA OFERTA

TELEWIZJA PRZEMYSŁOWA – MONITORING CCTV – MONITORING HD

Telewizja przemysłowa jest to system przekazywania obrazu z określonych pomieszczeń w zamkniętym systemie odbiorczym służący do nadzoru oraz zwiększeniu bezpieczeństwa pomieszczeń lub przestrzeni, w obrębie których zostały zainstalowane kamery. Podgląd z kamer zwykle jest udostępniony wyłącznie na stanowiskach ochrony w celu monitorowania potencjalnie niebezpiecznych zachowań. Telewizja przemysłowa obecna jest m.in. w takich obiektach jak centra handlowe, hipermarkety, kasyna gry, ulice miast, place itp.

Podstawowymi elementami monitoringu wizyjnego są:

 • kamery przemysłowe
 • obiektywy
 • rejestratory cyfrowe DVR
 • zasilacze 

Obecne systemy monitoringu wizyjnego powinny umożliwiać użytkownikowi kompleksowe monitorowanie, analizowanie oraz zapisywanie obrazów z kamer przemysłowych. Większość systemów telewizji przemysłowej korzysta z rozwiązań opartych na rejestratorach przemysłowych lub serwerach PC. Zarządzanie materiałem wizyjnym w systemach telewizji przemysłowej obejmuje przede wszystkim monitorowane obrazy, które w zależności od platformy i dostępnych rozwiązań może być realizowane bezpośrednio z urządzenia rejestrującego lub zdalnie przez sieć za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub dedykowanego oprogramowania, które zainstalowano na komputerze.

SPECJALIZUJEMY SIĘ W SYSTEMACH IP ORAZ HDCVI.

 monitory

ofertahd

 

DLACZEGO WARTO INSTALOWAĆ MONITORING?

 • Stworzenie przez nas instalacji monitoringu zmniejsza ryzyko aktów wandalizmu o 90%.
 • Spółdzielnie i wspólnoty oszczędzają rocznie nawet do kilkuset tysięcy złotych na remontach elewacji, dźwigów osobowych.
 • Skutecznie odstrasza chuliganów, złodziei oraz osoby niepowołane przed dostępem do budynku. Ten, który nie posiada monitoringu jest łatwiejszym celem.
 • Budynki wyposażone w monitoring korzystają z preferencyjnych stawek ubezpieczeń. Monitoring poprawia jakość współżycia społecznego osób zamieszkujących dany budynek – dbałość o porządek w klatce schodowej oraz segregację śmieci.
 • Jak wynika z częstych opinii mieszkańców: „Od kiedy mamy monitoring żyjemy spokojnie. Wewnątrz i na zewnątrz budynku praktycznie nic się nie dzieje”.

 

JAKOŚĆ KAMER

146_664

Kamery megapikselowe odgrywają coraz większą rolę w systemach nadzoru wizyjnego. Czynnikami decydującymi o wyborze kamery(systemu nadzoru)

są zawsze wymagania klienta co do nadzoru wideo.

 Co chcesz zobaczyć? 

Podstawową kwestią jest wybór między tym co chcesz widzieć:

Widok ogólny
W tym przypadku celem jest uzyskanie ogólnego nadzoru nad danym obszarem. Na przykład w centrach handlwych celem instalacji kamer jest nadzorowanie osob oraz ich przemieszczania się – nie zaś ich identyfikacja.

Szczegółowość

Istnieją sytuacje gdy konieczna jest identyfikacja osób lub przedmiotów na danym obszarze np. monitorowanie punktów sprzedaży, identyfikacja twarzy.
Otrzymanie szczegółowych obrazów możliwe jest dzięki zastosowaniu kamery IP z teleobiektywem lub obiektywem z możliwością powiększenia, co pozwala na obejrzenie danego obszaru z bliska. Wykorzystanie w takich sytuacjach kamer megapikselowych zapewnia jeszcze wyższe rozdzielczości i większą ilość szczegółów niż użycie kamer nie korzystających z technologii megapikselowej.

Gdy liczy się każdy szczegół

Rozdzielczość kamer megapikselowych jest co najmniej trzy razy wyższa niż rozdzielczość analogowych kamer CCTV. Mówiąc krótko: technologia megapikselowa oznacza większą rozdzielczość. Większa rozdzielczość to więcej szczegółów. Więcej szczegółów to więcej możliwości identyfikacji.

 

SYSTEMY ALARMOWE

Istnieje wiele różnych pojęć dotyczących systemów alarmowych.Jedną z najbardziej rozpowszechnionych brzmi następująco: systemy alarmowe to zbiór urządzeń wykorzystywanych do zabezpieczenia posiadłości przed włamaniami oraz przed pożarem.

Głównym sercem całego systemu alarmowego jest centrala alarmowa, która składa się z układu sterującego pozwalającego na pracę całego systemu. Oprócz płyty centrali istotną rolę odgrywa także klawiatura alarmowa (zwana również manipulatorem). Umożliwia na obsługę i programowanie centrali alarmowej według własnych potrzeb. W systemach alarmu najczęściej wykorzystywane są pasywne czujniki podczerwieni reagujące na ruch (PIR) oraz czujniki magnetyczne(kontaktrony), które są umieszczane na oknach, drzwiach, bramach garażowych wspomagając naszą ochronę.

system_alarmowy

WSPÓŁPRACUJEMY Z AGENCJĄ OCHRONY GOSPODARCZYK

1538694_264964410330820_6608730873682777283_n

 

 

SIECI KOMPUTEROWE

Terminem „sieć komputerowa” określamy zbiór połączonych ze sobą komputerów (składają się na nią przynajmniej dwa komputery). Połączenie to następuje po to, aby przesyłać pomiędzy komputerami informacje, udostępniać sobie nawzajem określone zasoby, wspólnie wykorzystywać określone urządzenia (jak chociażby drukarki). Aby komputery zostały skutecznie połączone wymagane jest zainstalowanie w nich kart sieciowych, a także korzystanie z identycznego protokołu transmisji danych. Im większa liczba komputerów składa się na utworzoną sieć, tym jej struktura jest bardziej złożona. Najbardziej znane i rozpowszechnione sieci komputerowe to Internet, ALOHAnet, SIPRNet, BITNET.

Sieci przede wszystkim usprawniają komunikację międzyludzką. Wymieniać informacje można znacznie szybciej i łatwiej. W przypadku sieci Internet kluczowymi aspektami ułatwiającymi interakcje jednostek jest istnienie poczty e-mail oraz przeglądarki internetowej i stron www. Przekazywanie informacji i udostępnianie określonych zasobów może odbywać się natychmiastowo i bezproblemowo. Możliwe jest uzyskanie zdalnego dostępu do określonych informacji oraz zadecydowanie kogo upoważniamy do zapoznania się z określonymi zasobami. Podłączone do sieci komputery mogą ponad to posiadać dostęp do zasobów sprzętowych i przykładowo korzystać z drukarki sieciowej. Ciekawym rozwiązaniem jest również umożliwienie włączenie określonych programów na komputerach zdalnych.

network hub and patch cables

 

DOMOFONY

Domofony – urządzenia, które stanowią obecnie standard w kontroli prywatności posesji i wnętrz budynków, zarówno domów i bloków mieszkalnych, jak również w firmach i terenach przemysłowych. Wszędzie tam gdzie zachodzi potrzeba kontrolowania osób przebywających wewnątrz strefy wydzielonej przez system domofonowy. Oferowane przez sklep napad.pl produkty posiadają europejskiej certyfikaty, oraz bogatą dokumentację producentów. W razie potrzeby dział techniczny zapewni wsparcie zarówno na etapie zakupu jak również podczas eksploatacji.

domofon_SD720_D2A

 

 

VIDEODOMOFONY

W trosce o bezpieczeństwo rodziny i mienia coraz powszechniejsze staje się stosowanie instalacji wideodomofonowych. Dzięki wzbogaceniu o dodatkowe funkcje wideodomofony stanowią znakomitą alternatywę dla tradycyjnych domofonów. Wideodomofony to doskonałe rozwiązanie służące rozpoznawaniu osób znajdujących się przed domem. Podstawową zaletą jest połączenie obrazu z dźwiękiem, co daje pełen obraz sytuacji panującej przed wejściem.

Dzięki wideodomofonom istnieje możliwość obserwowania wejścia oraz archiwizowania obrazów osób próbujących dostać się do wewnątrz. Wideodomofony składają się z kasety rozmównej, umieszczonej w niej kamery oraz wideomonitora znajdującego się wewnątrz budynku. W trosce o prywatność komunikacja wizualna jest jednostronna przy zachowaniu dwustronnej komunikacji werbalnej.Wideodomofony sprawdzają się przede wszystkim w domach jednorodzinnych, w których furtka jest oddalona czy też zasłonięta oraz w dużych kompleksach bloków mieszkalnych i zamkniętych osiedlach. 
3010000105_01-H1013

KONTROLA DOSTĘPU

 Kontrola dostępu – szereg urządzeń, najczęściej wykorzystywanych w systemach bezpieczeństwa, pozwalających na zabezpieczenie i wizualizację stanów zagrożenia terenów obiektu np. przedsiębiorstwa lub instytucję.

Główne zadania kontroli dostępu:

 • Poszerzanie bezpieczeństwa osób przebywających na terenie obiektu.
 • Zwalczanie ryzyka w przypadku kradzieży mienia lub informacji.
 • Archiwizacja danych o poruszaniu się osób po obiekcie.
 • Obniżanie kosztów działalności przedsiębiorstwa, przez redukcje personelu ochrony fizycznej.
 Dzięki budowie modułowej, z łatwością umożliwia rozbudowę całego systemu kontroli dostępu. Pozwala na współpracę z systemami rejestracji czasu pracy RCP (karta i baza danych) oraz z systemami SSWiN, SAP, CCTV. Do niezbędnych elementów kontroli dostępu zaliczane są m.in. czytniki, sterowniki, kołowroty,karty plastikowe itp. Dzięki bezawaryjności systemu zapewnia nam długą trwałość pracy Kontroli dostępu.

92

 

SYSTEMY PRZYWOŁAWCZE

Systemy przywoławcze mają szerokie zastosowanie m.in. w restauracjach, hotelach, domach pomocy, ośrodkach SPA i szpitalach.

Posiadamy w ofercie systemy przywoławcze bezprzewodowe.

 

bezprzewodowy-system-przywolawczy

 

INSTALACJE ELEKTRYCZNE

Instalacja elektryczna – część sieci niskiego napięcia stanowiąca układ przewodów w budynku wraz ze sprzętem elektroinstalacyjnym, mający początek na zaciskach wyjściowych wewnętrznej linii zasilającej w złączu i koniec w gniazdkach wtyczkowych, wypustach oświetleniowych i zainstalowanych na stałe odbiornikach energii elektrycznej. Służy do dostarczania energii elektrycznej lub sygnałów elektrycznych do odbiorników.

Instalacja elektryczna niskonapięciowa jest zespołem urządzeń elektrycznych o skoordynowanych parametrach technicznych, napięciu znamionowym do 1000 V prądu zmiennego i 1500 V prądu stałego, przeznaczona do doprowadzania energii elektrycznej z sieci rozdzielczej do odbiorników.

Potocznie, jako instalację elektryczną rozumie się często tylko ułożenie na stałe przewodów elektrycznych.

Instalacja elektryczna w budynku mieszkalnym składa się z układu zasilania niskiego napięcia, obejmującego:

 • przyłącze i złącze kablowe,
 • tablicę rozdzielczą,
 • piony i linie zasilające,
 • instalację odbiorczą,
 • odpowiednią liczbę obwodów.

Instalacja taka obejmuje nie tylko przewody i kable elektroenergetyczne, urządzenia zabezpieczające i przyrządy łączeniowe, zabezpieczające, ochronne, sterujące i pomiarowe wraz z ich obudowami i konstrukcjami wsporczymi, lecz także rezerwowe źródła energii elektrycznej, takie jak baterie akumulatorowe, urządzenia bezprzerwowego zasilania (UPS) oraz zespoły prądotwórcze, wraz z instalacjami przynależnymi do tych urządzeń.

Instalacje elektryczne zasilające odbiorniki o umiarkowanym poborze mocy (nie przekraczającym zazwyczaj 100 kVA) są zasilane z sieci rozdzielczych niskiego napięcia.

elektryk

 

SYSTEMY NAGŁOŚNIENIA

Nasza firma specjalizuje się w wykonaniu nagłośnień obiektów budowlanych takich jak : hale widowiskowo – sportowe, sale gimnastyczne, szkoły, baseny, sale konferencyjne, a także boiska, stadiony, sklepy, kościoły. Dzięki doświadczeniu opracowaliśmy systemy nagłośnień gwarantujące czysty i czytelny dźwięk emisji głosu oraz zadowolenie klienta. Każdy z nagłośnionych dotychczas obiektów wymagał indywidualnego doboru systemu rozmieszczenia zestawów nagłośnieniowych oraz wcześniejszego opracowania dokumentacji doboru sprzętu na podstawie oceny akustyki danego obiektu.

bnr_prd_aud_hero

 

 

BRAMKI ANTYKRADZIEŻOWE

Bramki antykradzieżowe są dzisiaj niezbędnym wyposażeniem sklepów i placówek handlowych.
Pozwalają skutecznie reagować na próbę kradzieży towaru oraz eliminują straty w handlu.

 

bramka_antykradziezowa

 

 

LICZNIKI WEJŚĆ

Elektroniczny licznik odwiedzin służy do liczenia osób wchodzących do budynków i pomieszczeń lub poruszających się korytarzami itp. Umożliwia liczenie odwiedzin sklepów i punktów usługowych, odwiedzających galerie, muzea, obiekty sportowe itp. Licznik odwiedzin działa na zasadzie liczenia ilości przecięć linii pomiaru. Linia pomiaru wyznaczona jest przez wiązkę promieni podczerwonych. Elektroniczny licznik odwiedzin jest urządzeniem zawierającym refleksyjną barierę podczerwieni, system liczenia i wyświetlania zliczonej sumy w jednej obudowie.

OK-300x250